Banene

Nyhetsbrev fra Course Manager 26.03.2020

Av: Øystein Schille  |  Publisert: 26. mars 2020  |  Siste nyheter  |  Arkiv

NB! Denne artikkelen har utløpt.
Informasjon som priser, vilkår og andre tidsavhengige opplysninger kan være foreldet og ikke lenger gjeldende. Vi anbefaler at du leter på nettsidene våre for oppdatert informasjon.

Banen våkner etter vinterdvalen

Vanningsanlegget er i full gang på Losby.
Kjære medlemmer,

Vi fortsetter å jobbe med banen som om den skal åpnes så snart som mulig, og henger i stroppen så godt vi kan for å få den klargjort.

Begge banene har sakte begynt å våkne opp igjen etter vinterdvalen, og det ser veldig bra ut! Ingen av de ser ut til å ha reagert negativt på det kalde været og vinden vi har hatt den siste uken.

Denne uken har vi fått startet opp igjen vanningsanlegget vårt. Dette er svært viktig i disse tider, med tørt vær og tørste planter som våkner etter vinteren. 

Greenene vil få en liten runde med flytende gjødsel i dag, for å gi dem mer energi til å tåle det forholdsvis kalde været vi har fått. Det samme vil vi gjøre med alle andre overflater så snart temperturen i bakken tillater det.

Andre jobber vi går i gang med i umiddelbar fremtid, er å fikse bunkrene og forberede driving rangen til sesongen. Vi har også flere forskjellige prosjekter vi må ta oss av, blant annet fjerning og rydding av trær.

Vi har holdt proene i arbeid denne uken, men høydepunktet for dem var nok å få rulle greener i går! De har vist stor entusiasme i å hjelpe oss med å bli klare til sesongstart, og jeg tror nok også de har fått øynene opp for hvor mye det er som skal til for å klargjøre en golfbane :-)

Hilsen Duncan -og hans litt uvanlige gjeng med banearbeidere!

 
Niklas og David har fått rullet greener for første gang.